Thursday, 31 July 2014

Podwodny Raj...Balicasag Island.

     Nurkowanie na Balicasag jest podobne jak na Cabilao, ale o niebo lepsze. Wyspa Balicasag uważana jest za jedną z najlepszych miejsc nurkowych na Filipinach - które mają jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów morskich na świecie! Na miejsce nurkowań można dopłynąć na pokładzie tradycyjnych filipińskich łodzi o wdzięcznej nazwie Banca, które są bardzo stabilne dzięki zastosowaniu dwuch stabilizatorów. Przyjedź na Balicasag Island i rozpocznij swoją najlepszą przygodę w życiu. Polski resort na Boholu pomoże Ci rozpocząć Twoje nurkowanie na Filipinach.

   Jak dostać się do Balicasag?
Balicasag Island znajduje się w południowej części Bohol Sea, w pobliżu wyspy Panglao gdzie mamy bazę noclegową – 80 miejsc o zróżnicowanym standardzie. Nasza wycieczka na Balicasag rozpoczyna się wczesnym rankiem tj. o 7 rano. W normalnych warunkach pogodowych, cała wyprawa trwa  około 8h.
Jakie są miejsca do nurkowania na Balicasag?

   Balicasag Island ma cztery główne miejsca do nurkowania, które odwiedzamy. Oznacza to, że można wybrać się na dwie różne wycieczki i nie nurkować w tym samym miejscu dwa razy! To jedno z najwspanialszych na świecie miejsc z bardzo zróżnicowanym ekosystemem.
    Black Forest  - Czarny Las uznawany jest przez wielu doświadczonych nurków, najlepszym  co Balicasag Island ma do zaoferowania. Zielone żółwie morskie i ławice barakud, Black Forest jest miejscem tętniącym życiem i ma jedną z największych bioróżnorodności na Filipinach. Black Forest to ściana z twardego koralu nachylona w dół do 40m, gdzie można znaleźć kolonie węgorzy. Dzięki bardzo silnym prądom morskim to doskonałe miejsce do podwodnego dryfowania.
   Divers' Heaven – czyli Niebo dla Nurków to bardzo trafna nazwa. Spada od 6m do 40m w niebo do nurkowania ta wielka ściana jest jedną z wielu, jakie można znaleźć podczas nurkowania w Balicasag Island. Jak większości na Balicasag Island, korale twarde zdominowały płytkie obszary. Można często spotkać takie gatunki jak spektakularne napoleon wrasse, scorpionfish, anglerfish i angelfish
Balicasag Cathedral - Katedra w Balicasag jest naprawdę boska. Można tu spotkać żółwie, triggerfish, Pufferfish, i wiele innych. Balicasag Cathedral ściana ta zbudowana przez naturę ma wiele miękkich koralowców i morskich fanów.Na głębokości 8m płytkim obszarze zdominowanym przez twardą rafę koralową i ryby swoich sił mogą sprubować nurkowie mniej doświadczeni i amatorzy.
   Balicasag Sanctuary - Baliscasag Sanktuarium jest to chroniony obszar Balicasag Island. To tutaj można spodziewać się młodych gatunków wystepujących w okolicach.Spadek w tym miejscu biegnie od 4m do 60m. Jest kilka małych jaskiń i co najmniej jedna wielka. Jest też zgrupowanie gniazd liczonych w tysiącach.