Saturday, 19 July 2014

WAKACJE NA FILIPINACH - NURKOWANIE NA FILIPINACH

Bohol jest wyspą ale i prowincją na Filipinach, znajduje się w regionie Central Visayas.
Jej stolicą jest Tagbilaran City. Jest to dziesiąta co do wielkości wyspa w kraju, znajduje się w samym sercu Cebu. Na zachód od Bohol jest Cebu, na północnym wschodzie jest wyspa Leyte i na południe, przez Morze Bohol znajduje się  Mindanao.
Bohol jest popularnym miejscem turystycznym ze swoimi plażami i kurortami. Wzgórza Czekoladowe, liczne kopce formacji wapienia, są najbardziej popularną atrakcją.Wyspa Panglao, położona na południowy zachód od Tagbilaran City, jest miejscem dla jednych z najlepszych plaż w kraju.Filipińskie Tarsiery, uważane przez niektórych za najmniejsze z małp, są rodzimym gatunkiem dla wyspy.

Boholanos z dumą i przekonaniem traktują wyspę jako ich ojczyznę, jako Republikę Boholu.Wąska cieśnina oddziela wyspę Cebu i Bohol i obie mają wspólny język, ale Boholanos zachowli świadome odróżnienie od Cebuanos.

 Na wyspie Bohol dominują wzgórza. Dwa pasma przebiegają mniej więcej równolegle na północnym zachodzie i południowym wschodzie.Wnętrze jest zdominowane przez płaskowyż wapiennych wzgórz. W Carmen, Batuan i Sagbayan, te wzgórza tworzą niemal idealne stożki w dużych ilościach i są wspólnie określane jako Chocolate Hills.

Klimat Bohol jest ogólnie suchy, z umiarkowanymi opadami od czerwca do października.W centrum wyspy jest chłodniej niż na wybrzeżu. Bohol oferuje jedne z najlepszych miejsc nurkowych na Filipinach.
Jeżeli nurkowanie na Filipinach jest Twoim marzeniem a ekscytujące podwodne ściany pokryte kolorowymi twardymi i miękkimi koralami to jest to czego pragniesz pomożemy Ci w realizacji. Zapraszamy do jedynego polskiego kurortu w tej części Filipin - Sunside Resort, czekają Cię niezapomniane wakacje a o wrażenia kulinarne zadba polski mistrz kuchni. Żurek na Filipinach? Nic prostszego skontaktuj się z nami bezpośrednio na stronie albo przez P.O.P Travel & Tours Agency a otrzymasz wszystkie potrzebne informacje jak tutaj dotrzeć i ile to kosztuje.
W Balicasag, tylko 45min  łodzią od hotelu spotkasz żółwie, barakudy, a czasem inne duże ryby takie jak tuńczyk, one czekaja na Ciebie i czekają na Ciebie.
Agencja turystyczna P.O.P. Travel & Tours wraz z Sunside Resort zaprasza wszystkich na wakacje życia. Just contact with us.