Monday, 28 July 2014

WAKACJE NA FILIPINACH - FILIPINY RAJ NA ZIEMI.

   Filipiny obejmują ponad 7000 wysp, 79 prowincji i 117 miast oznaczonych na mapach. Jako miejsce wypoczynku, archipelag - drugi co do wielkości na świecie - przyciąga nurków i surferów, plażowiczów i eko-turystów, a także poszukujących spa. Obfite rafy koralowe otaczające wyspy sprawiają z przybrzeżnych obszarów świetne miejsce dla nurków. Wiele osób twierdzi : Filipiny Raj Na Ziemi.

     Postaram się przybliżyć kilka miejsc w tym niesamowitym zakątku świata:

Cebu

    Cebu to nazwa zarówno miasta i wyspy-prowincji. Jest popularnym miejscem zarówno dla turystów miejscowych jak i zagranicznych, urok tego miejsca powoduje, że można się zakochać w długich białych plażach, czystej wodzie i górzystym wnętrzu. Cebu City drugie co do wielkości miasto na Filipinach oferuje wszystkie udogodnienia dostepne w największych metropoliach i znajduje się w  przepięknym otoczeniu. Tętniące życiem ośrodki plażowe znajduja sie w całej prowincji, więc jeśli szukasz usług turystycznych bogatych udogodnienia Cebu jest to doskonałym wyborem. Niespełna dwie godziny drogi szybkim statkiem od Cebu znajduje się wyspa Bohol gdzie znajdziesz mnóstwo atrakcji, a także odpoczniesz na białych plażach ( Panglao ). Na Bohol zaprasza polski resort Sunside Resort. Swoje wakacje na Filipinach zacznij od Cebu – Bohol – Panglao.

Luzon Prowincja

       Do najbardziej znanych miejsc w prowincji Luzon z pewnością można zaliczyć Banaue Rice Terraces, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tarasy ryżowe (Banaue Rice Terraces) są cudem zarówno inżynierii i natury, skonstruowane ręcznie przez rdzennych mieszkańców Ifugao ponad 2000 lat temu. Przekazywane z pokolenia na pokolenie, uprawy ryżu i warzyw zajmują ponad 4000 mil kwadratowych górskich terenów są utrzymywane przez całą społeczność i naturalnie nawadniane przez lasy deszczowe, strumienie i źródła. Szlaki turystyczne pozwalają turystom oglądać ten niepowtarzalny krajobraz. W upalny dzień, turyści kierują też swoje kroki do Tappiya Waterfalls, gdzie znajduje się wspaniałe miejsce do pływania i ochłody.

        
    Na Luzonie znajdziesz jedyne w swoim rodzaju miasto Vigan ze wspaniałą architekturą w hiszpańskim stylu. Tutaj znajdziesz zaciszne miejsce do spacerów wśród perełek architektonicznych przypominających budowle chińskie i europejskie.


Batangas

   Główną atrakcją w Batangas jest Taal Volcano, najmniejszy czynny wulkan na świecie według Departamentu Turystyki na Filipinach.Wyjątkowy akcentem, Taal Volcano jest wyspa na jeziorze Taal. Ze względu na to, Taal Volcano jest często określane jako "wulkan wewnątrz wulkanu." Wybierz się na wycieczkę statkiem po jeziorze na wyspę, a następnie pieszą wędrówkę lub przejażdżkę konną na szczyt i z powrotem. Należy pamiętać, że wulkan jest aktywny.


Palawan

        Palawan, wyspa-prowincja, jest idealnym miejscem na Filipinach dla miłośników przyrody i miłośników nurkowania. Palawan to wyspa i liczne małe wysepki, które tworzą ponad 1000 mil wybrzeża z rafami koralowymi tętniącymi życiem tropikalnej przyrody. Wody okalające Palawan są jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć zagrożonego dugong lub krowę morską. Tubbataha Reefs  to Park Narodowy, który jest domem dla żółwi morskich, rekinów tygrysich i młotów, delfinów, mant i prawie 500 gatunków ryb.
Na lądzie, gatunki rodzime, takie jak bearcat i mousedeer mieszają się z zebrami, żyrafami i innymi zwierzętami sprowadzanymi z Afryki na Calauit Island Wildlife Sanctuary. Nie przegap podróży do Parku Narodowego Puerto Princesa Subterranean River. Tutaj można zwiedzić niezwykły krajobraz skał wapiennych, jaskiń i rzek, stalaktytów i stalagmitów. Swoje podwoje otworzy tu Underground River.

Wakacje na Filipinach to wakacje których nie zapomnisz do końca życia a nie wykluczone że postanowisz tu wrócić jak zrobiło wielu innych turystów. Filipiny Raj Na Ziemi…. C.D.N.